Naujiena

 • Vaizdo plokštė prisidės prie CPU našumo
  • Vaizdo plokštė prisidės prie CPU našumo

  • Nvidia reklamuoja savo idėją, kad grafiniai procesoriai(GPU), prireikus gali dirbti kaip papildomi centriniai procesoriai, tokiu būdu padidinant bendrą kompiuterio našumą. Žmonės perka grafines plokštes, tačiau jos didžiąją dalį laiko tūno kompiuterio viduje ir nieko neveikia. Tad kai grafinis procesorius neatlieka grafinių užduočių, jis gali būti panaudotas dirbti kartu su centriniu procesoriumi, pasiekiant net iki 200 milijardų slankaus kablelio operacijų per sekundę.

   Vasarį Nvidia išleido programinę įrangą pavadinimu CUDA. Na, o pilno išleidimo reikia tikėtis šių metų antroje pusėje. CUDA leis programinės įrangos kūrėjams rašyti programas, kurios paskirs grafiniui procesoriui tokias užduotis, kurias gali atlikti tik centrinis procesorius. GPU panaudojimas kaip CPU jau nėra naujiena, tačiau CUDA žymiai palengvins programinės įrangos kūrėjų darbą.

   CUDA veikia tik su Nvidia GeForce 8800, 8600, bei Quadro FX 4600 ir 5600 grafiniais procesoriais. GeForce GPU gali dirbti kaip centrinio procesoriaus bendrininkas, turintis savo nuosavą 16Kb atmintį ir gali paleisti daugiau nei 128000 instrukcijų gijų. Gijų grupės gali dirbti drauge, kad atliktų tam tikrą užduotį.

   Tad GPU pagalba ypač padėtų mokslo, medicinos, finansų programoms, ir kitiems darbams kurie reikalauja procesoriaus galios. Nvidia pareiškimas skiriasi nuo to, kurį pateike AMD. AMD Fusion žada parengti tik 2009 metais. Tačiau Fusion pateiks CPU/GPU kombinaciją.

   Parašė: zveriukas
  • Autorius: PCgames.lt | Data: 27, Gegužė 2007 00:00 | Tipas: Procesoriai (94)