• Išleidimo data
    • 2013-06-25

    • Gamintojas
    • High Moon Studios

    • Leidėjas
    • Activision Publishing

7.9
8.6
7.0

Apžvalga

Autorius: Kai | Data: 17, Liepa 2013 12:30

Deadpool – personažas raudoname triko, mūsuose populiarus tiek, kiek mėgstame komiksus. Tačiau mažiau įdomiu jo tai nedaro, netgi atvirkščiai – ligonis, šizofrenikas, sociopatas anti-herojus nuo įprastų didvyrių skiriasi kaip diena nuo nakties. Unikalios galios ir gebėjimai šį veikėją paverčia puikiu kandidatu kompiuteriniam žaidimui, o štai jo pasaulėžiūra ir asmeninės problemos vargu ar sutelpa į trečio asmens veiksmo žanrą.

 

Panašus susidvejinimas įvyko ir už kadro. DeadpoolPerkelti Deadpool'ą į trimačią erdvę ėmėsi puikiai prie pastarųjų transformerių adaptacijų padirbėję High Moon Studios, o leidėju tapo visokiausio plauko licencijų mėgėja Activision. Kūrėjai, sugebėję sukurti ne tik puikius veiksmo žaidimus, bet ir sėkmingai perteikti komiksų dvasią ir leidėjai, kurie be visa ko, išspjovė „Walking Dead: Survival Instinct“. Duetas dar tas, bet net ir tai nesvarbu, juk susidoroti buvo bandyta su labai keista asmenybe.

 

Žaidimas apie žaidimo personažą žaidžiantį savo sukurtą žaidimą

 

Pasakojimas vertas savo herojaus – pradedamas banaliai, vidurkely pasimeta, o pabaigoje iš vis neaišku kas, ir svarbiausia, kodėl vyksta. Skamba absurdiškai, bet būtent šiuo keliu nusprendė eiti kūrėjai. Deadpool – ekstravagantiškas, hiperaktyvus ir tiesiog trenktas personažas. Bandyti patalpinti jį į įprasta gėrio ir blogio pajėgų dvikovą nesigautų, todėl nuspręsta sukurti kliedesį, kuriame įmanoma būtų perteikti veikėjo bruožus.

 

Užuomazga paprasta – grasindamas susidorojimu kūrėjams, Deadpool priverčia juos imtis žaidimo apie jį. Scenarijų, be abejo, rašo pats visa ko kaltininkas. Rašo ir išgyvena. Toliau pasakoti beprasmiška – tuzinas štampų ir klišė, kur kas įdomiau stebėti pačio Deadpool'o reakciją į savo sukurtą šedevrą. Personažas kalba ne tik su keliomis savo asmenybės, bet nepraleidžia progos pamalti liežuviu ir žaidėjo adresu. Šmaikštūs pastebėjimai apie apmokomąjį dalį, siužeto kritika ir šūsnis nebrandžių, o dažnai ir užgaulių pastebėjimų viskam aplinkui veikia puikiai. Tiesa, neapseita ir be tualetinių juokų. DeadpoolBet ko norėti iš personažo, kurio vaidmuo – pašiepti vulgarias ir gerų manierų stokojančias žmogystas.

 

Kalbėti apie žmogiškas ydas pasitelkiant kompiuterinį žaidimą ir specialiai tam Marvel šeimynos sukurtą personažą – naujoviška ir drąsu, bet ar ne perdėm?

 

Juk metaforų perteklius slepia didelę riziką – kiek žaidėjų imsis interpretuoti, o ne perims visko pažodžiui. Kita vertus deadpool – pakankamai nišinis personažas ir vargu ar kamantinėti šį žaisliuką kažkas imtųsi aklai. Galop, kad ir kiek įdomybių kūrėjai neįskiepytų į pasakojimą, kur kas svarbiau užtikrinti kokybę.

 

Metafora-netyčiukas

 

Deadpool, be visa ko, nekantrus ir linkęs nebaigti pradėtų darbų. Vargu ar šiom savybėm apdovanoję savo žaidimą kūrėjai bandė perteikti dar vieną, aukštą mintį. Trečio asmens veiksmo žaidimai ir beat-em-up'ai reikalauja kelių svarbių elementų: įdomaus ir įtraukiančio lygių dizaino, smagios ir sudėtingos kovos sistemos bei priešų įvairovės.

 

Deja, tačiau nei su viena įš šių užduočių kūrėjai nesusitvarkė, o po įspūdingų transformerių – tai atrodo keista ir įtartina. Norėtųsi tikėti, kad dėl visų problemų kaltas biudžetas ir terminai ir jokių būdu ne dėsningas blogo personažo blogai sukurtas žaidimas. Čia humoras pereitų visas leistinas normas.

Galop deadpool nėra prastu, vidutinioko vaidmuo jam užtikrinta. Tiesiog pastaruoju metu pasirodžiusių Tomb Raider, Batman žaidimų ar legendinio Devil May Cry akivaizdoje šis žaidimas atrodo taip pat nerangiai, kaip jo personažas aukščiau paminėtų kolegų draugijoje. Apie kapų plėšikės lygius čia galima tik pasvajoti, įvairovės stokojanti kovos sistema japonų kolegai nedrįs pažiūrėti į akis; o funkcionalumas ir vienos problemos sprendimas keliais būdas ir toliau lieka Batmano įrankių dirže. Tačiau humoras ir problematiška asmenybė, to norintiems, atpirks trūkumus. Tiesa su priešais bėda bet kuriuo atveju – jų nuolatinis atkartojimas gimė iš „klonavimo“ teorijos, todėl čia ši silpnybė turi netgi siužetinį pagrindą. Siaubinga.

 

***

 

Kinas, kaip ir žaidimai, jau keletą metų naršo komiksuose. DeadpoolSėkmingai gelbėdami vieni kitus, merdintis Marvel atsigavo tik kino dėka, o rekordai, kurių susilaukė tamsusis riteris kalba už save. Ir tai sveikintina, juk po kvailais apdarais slepiasi įdomios temos, pradedant zombiais ir baigiant visų laikų teisingiausio super didvyrio susidorojimu su priešu.

 

Lenktyniauti su labiau žinomais kolegomis Deadpool'ui nelemta; ne tas kalibras. Tačiau savo unikalų pasakojimą ir nemažiau originalią pasakojimo pateikimo formą šis vyrukas pristatė. Murzinas, nevalyvas, bet vis tik įdomus.

 

Parinktys

Ivertinkite:
0.1