• Išleidimo data
    • 2012-09-20

    • Gamintojas
    • Runic Games

    • Leidėjas
    • Perfect World Entertainment

9.1
9.2
9.0

Apžvalga

Autorius: Kai | Data: 25, Rugsėjis 2012 21:31

Merdintis action-rpg žanras  šį rudenį susilaukė tikrosios bobų vasaros. Kol vis dar nenutilo diskusijos apie komercinius ir socialinius Activision/Blizzard eksperimentus, į rinką su griausmu įsiveržė Borderlands 2 ir kukliai, bet garsiai pirmąjį žingsnelį žingtelėjo Runic studijos gaminys – Torchlight 2.

T2, net nepradėjus kalbėti apie žaidimo mechaniką, yra be galo smalsiu ir įdomiu projektu. Čia jums ir išeiviai iš legendinės Blizzard North (Diablo 2); rinkai nebūdingas leidėjo (PWI), kaip investuotojo vaidmuo; atsargi žanro kanonų ir novatoriškumo mišrainė ir netgi, šiais laikais negirdėta, komunikacija su bendruomene. Torchlight 2O dar labiau, nei šiaip sau, demokratiška kaina – fundamentas bumui jau paklotas!

Pažįstamais takais ir takeliais bebraidžiojant

Reikėtų pripažinti, jog Torchlight 2 tapo tuo, kuo tapti turėjo žanro flagmanas Diablo 3. Smalsu, jog pirmavimo estafetę T2 perima ne todėl, kad jis toks puikus ir geras, o tik dėl to, jog D3 kūrėjai, užuot puoselėję frančizės įtvirtintas ir žaidėjų kanoninėmis pripažintas tradicijas; ėmėsi keistų ir tuo pačiu atsiribojančių nuo action-rpg žanro taisyklų eksperimentų.

Dar kartą patikslinsiu: Diablo 3 – puikus žaidimas, apimantys stebėtiną lygių, priešų, personažų dizainą; puikų stabilumą ir nuolatinį puoselėjimą. Tačiau, pristačius inovaciją – viešą aukcioną, o tuo pačiu surišus visas žaidimo mechanikas su šia funkcija, D3 sąmoningai nutolo nuo savo pirmtako; įžengdamas į savotiška pusiau mmo erdvę.

T2 gi, kurio kūrėjus iš dalies galima būtų pavadinti ir žanro patriarchais, nei kiek nesigėdija buvusios šlovės, mato ateitį ir šitokiame modelyje, o eksperimentuoja tik žanro rėmuose. Leidimas žaidėjui „apgauti“ žaidimą, manipuliuojant sudėtingumo lygiais ar netgi pasitelkiant visagalę konsolės funkciją – tik dar kartą parodo, jog, skirtingai nei vyresnysis brolis, T2 visą savo dėmesį telkia į vieno žaidėjo režimą, neapribotą jokių keistų ir nesuprantamų taisyklių.

Ir tai esminiai dviejų produktų skirtumai, kurie neleidžia šių produktų tiesiog lyginti. Vienur žaidėjai turi valandų valandas plušėti tam, kad galėtų pasigirti nuostabiu, išmuštu lobiu; kitkur gi, nukarpant visą bendruomenės principą, žaidėjai, nevaržomi produkto taisyklių, tenkina savo alter-ego kaip panorėję. Tikiuosi šių teiginių pakaks tam, kad vieno ir kito žaidimo apžvalgos šiame puslapyje, nebūtų lyginamos; galų gale, tai visiškai skirtingi produktai, sutapimus skaičiuojantys tik aisbergo papėdėje.

Grįžtant prie pažįstamų takų ir takelių; T2, kaip spuoguotas paauglys stengiasi užminti Diablo 3 ant kojų. Akivaizdu jog solidaraus šokio tarp dviejų nesigautų – D3 kūrėjai pirmieji išnaudojo visas pirmtako alokacijas savo žaidime. Todėl, lyg šmaikštaudami, Runic padarė tą patį – tik geriau ir plačiau. Klajonės po sugriauto Torchlighto (pirmos žaidimo dalies miestelis, panašiai kaip Diablo 1 )apylinkes, su tuo tik skirtumu, jog į patį miestą įeiti neleidžia baisiai primena  senojo Tristamo naršymą. Skirtumas tik tas, kad į vieną aktą Runic sugebėjo įtalpinti daugiau nei vieną vietovę. Čia pievas papildo kalnuotos ir sniegingos vietovės, dykumą – stepes; o pelkės paįvairinamos  gūdžiais ir paslaptingais miškais. Na o tradicinis 4, galutinis ir trumpiausias pasakojimo aktas – tikroji frančizių kryžkelė. Torchlight 2Ir štai nors poligonų, detalumo ir pan. santykių T2 nusileidžia velniavai, o štai vaizduotės trukumu apkaltinti galima tik grandus.

O štai istorija vėlgi, atkartoja, dabar jau nežinia ar buvusį kūrėjų darbą Diablo2, juokauja apie Diablo3 vaizduotės trukumą ar tiesiog daro tai, ko norėtą anksčiau. Bet kuriuo atveju, bevardis herojus laiku ir vietoje, susipažįsta su pasaulio sergėtojais, kuriuos medžioja maniakinės idėjos apsėstas Alchemistas. Blogietis, ištrūkės iš pirmoje žaidimo dalyje išnagrinėtų ember‘io kasyklų, keliauja po pasaulį telkdamas jėgas blogiui sunaikinti, tik deja, nesupranta jog yra svetimo pasaulio demonu vedamu. Mūsų didvyris seka iš paskos ir nori sustabdyti katastrofą. Svetimo pasaulio demonai ar kanonizuoto pragaro išperos – skiriasi tik pateikimas, visa kita gi, iki liūdesio pažįstama; nors kas gi action-rpg žanre dėmesį pasakojimui skyria?

Mylėk mane už tai

Pasakojimas, vietovės ir lygių dizainas, o tiksliau keistas noras parodyti „kaip tatai daryti reikia teisingai“ – lai lieka kūrėjų sąžinėje. Žaidėjas savo iš anksto nuspėtus lūkesčius paįvairina studijos naujovėmis, o štai personažo tobulinimo sistema – tikra atgaiva.

Keista vadinti tai, kas veikė prieš dešimtmetį atgaiva, tačiau, su tam tikrais patobulinimais, Runic sugebėjo pristatyti klasikinį personažų tobulinimo mechanizmą!

5 statistikos taškai jėgai, vikrumui, gyvybingumui ir fokusui (magijai) – yra. Esmė tik ta, jog šie taškai nebėra esminiais, iš dalies. Keliolika taškų į gyvybingumą pakels gyvybių rodiklį vos keliais balais, tačiau suteiks pragmatišką priedą prie natūralių šarvų. Vikrumas gi, neženkliai kilstels kritinio smūgio šansą. O jau kartu su pasyviais ir aktyviais gebėjimais bei tą daiktų gausa, kurią kūrėjai pristatė – veiks puikai.

Kodėl šitiek džiaugsmo dėl atimtų personažo savybių rodyklių svarbos, paklausite? Visų pirmą, ji neatimta; tik šį kartą ženkliai labiau įtakoja antrinius rodiklius, susietus su savybe. Jei pakeltas gyvybingumas negarantuoja maksimalaus ir į priekį įmanomo gyvybių taškų skaičiaus, tai laidoja, jog keldamas gyvybingumą ženkliai kilstelėsi antrinį, šarvų rodiklį. Torchlight 2Kas yra be galo svarbu burtininkams ir neatspariems naikintojams. O kas svarbiausia – daiktai reikalauja arba tam tikro personažo lygio, arba tam tikrų savybių rodyklių. Norite užsimauti kelnes kurios, suteiks dalinį imunitetą nuo visų stichijų, pakels bazinius rodiklius ir pakels šarvų skaičių – pasiekite lygį x arba tuos 5 taškus skirstykite tą linkmę. Sprendimas puikus! Daiktai, tapę svarbesniais nei įgūdžiai, vis tik atlieka pagalbinį rodyklės vaidmenį.  O dar su tokiais tai lobiais!

Taip, taip – lobiai. Tai, kas iš esmės išgimdė šio žaidimų žanro populiarumą. O dar noras padaryti savo personažą ne šiaip nenugalimu, bet dar ir visokeriopai geriausiu. Jokio pririšimo prie bendro serverio, jokių tų dėka manipuliuojamų daiktų išmušimo ir jų rodyklių taisyklių čia nėra. Vos tik pradėjus žaidimą yra didelė tikimybė, jog pirmoje pamatytoje dėžėje aptiksite unikalų ar/ir ! gi tikriems perfekcionistams daugiau ir nereikia. O laikui bėgant žaidimas pasiūlys dar daugiau galimybių susirinkti norimą arsenalą, net būdus užsidirbti bandymams pateiks. Klasiška – ir tobulintas, ir prekeivis ir netgi sukčiautojas lošėjas vietoje.

Ir nors straipsnio pradžioje nurodžiau kodėl šį apžvalga, o ir pats žaidimo nagrinėjimas, neįmanomas lyginant T2 su D3, vis tik čia norėčiau grįžti prie esminių dviejų aplinkų, aplenkdamas bet kokias meta-gamingo sąvokas. Diablo gebėjimų (skillų) įvairovė nėra maža, o turint omenyje kiekvienam iš jų įtaisoma papildoma rodiklio savybe – praktiškai pagimdo labai ilgą įvairių specifikacijų darinius. Tačiau, čia iškyla didelis tačiau, tokios tarnybos kaip YouTube jau nusietos optimaliausiais personažo nustatymas (build‘ais) . Taigi, esmė riboti pasirinkimą suteikiant gilesnę kustomizaciją – neatsipirko. Tiesa, man būtina pažymėti , jog prie D3 gebėjimų vis dar dirbama ir ieškomas tas neutralus balansas. Deja, pametama esmė, jog ne tiek matematiška išraiška, kiek gebėjimo naudojimo aplinkybės įtakoja jo populiarumą...

Po šitokio trumpo priminimo apie dabartinį action-rpg „tėvą“ – Diablo 3, sutelkime dėmesį ties Torchlight 2, Vėlgi, jokių keistų, on-line žaidimo primestų taisyklių čia nėra. Viskas netgi atvirkščiai. Žaidėjams prieinamos keturios klasės – berserkai (vikrūs naikintojai), outlanders (šauliai), embermages (magai) ir engineer (vidurkis tarp riterio ir kario). Sąrašą, lyginti net  su įprastu nemokamu mmorpg, atrodytų yra naivu. Tačiau anaiptol! Čia T2 blizga kaip kalėdinė eglutė, kiekvienas klasės gebėjimų langelis turi 3 skirtukus. T.y. kiekviena klasė gali nueiti trim takais, o žinot kas smagiausia? Jokie gebėjimai nereikalauja ankstesnių plėtros! T.y. šiek tiek patobulinę gydomojo bot‘o prisiekvietimą inžinieriui galite laisvai grįžti prie 2-rankių kardų, kirvių atakos greičio puoselėjimo. Nepatinka? Įgūdžiai naudoti skydą su ginklu čia pat, o jei jau to nepakanka – laikykis didelę patranką ir jei vis dar ne linksma – turėk omeny, net burtai žaidime gali pridėti pasyvią jėgą, tokią kaip +10% atack speed! Nepakanka, deja, vietos tekstui nėra tiek, kiek prireiktų vien tik inžinieriaus prototipų aprašymui, juk tarp tradicinio tanko ir kariūno čia vietos atsirado net summoner‘iui!

PCGAMES.LT rekomenduoja

Šį apžvalgą toli gražu neuždaro pirmos ar net antro dešimtinės apžvalgų šiame portale. Tačiau pirmą kartą per tiek laiko iš tikrųjų pasigestu ženkliuko, ar bet kokio kito žymėjimo, kurį vienareikšmiškai prilipdyčiau prie šio žaidimo.

Ilgai laukėte velniavos ir ji jums nepatiko?, norite gero action-rpg žanro žaidimo?,  nežinote ar šitoks žanras jums patiks, reikalinga „storesnė“ nei Birds serijos laiko gaišatis, unikumas mac‘ui ar šiam gera lan pramoga su darbo kolegomis/klasiokais/kursiokais/darželinukais, nuobodu ligoninės palatoje ar šiaip veikti nėra ką? Visiems priimtinas, visur veikiantis Torchlight2 skuba į pagalbą!

Ir tik paskutinę pastraipą galima skirti „vaikiškos“ grafikos nemėgstantiems.  Palyginus su pirmtaku, TL2 žingtelėjo į priekį net šia prasme – personažų proporcijos nuo kvailokų virto artimom realybei, padaugėjo kraujo kibirų, o ir veikėjų gebėjimai atrodo puikiai. Tiesa, stilistika, jau T1 laikais apibrėžta, kaip nutolstanti nuo Diablo serijos, ir liko multiplikacinių filmukų erdvėje, tačiau dabar ji ir ženkliai artimesnė rimtumui nei buvo iki šiol.

Keli paaukoti poligonai atsiperka viskuo, kas išvardinta aukščiau. ir netgi tuo, kam parašyti vietos nepakako – end-game content, moddingas ir netgi borderland ir minecraft lauktuvės. Matyt, Runic pagalvojo apie visus.

 

Parinktys

Ivertinkite:
0.1